Пошук по сайту


Рішення №61/2748 від 16 липня 2015 року м. Боярка Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,

Рішення №61/2748 від 16 липня 2015 року м. Боярка Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

VІ СКЛИКАННЯ

чергова 61 сесія

РІШЕННЯ № 61/2748

від 16 липня 2015 року м. Боярка

Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо зниження цін та тарифів на газ, електроенергію та теплову енергію для населення
В Україні спостерігається стрімке погіршення рівня життя громадян, зниження рівня соціальних стандартів, що пов’язано з триваючою економічною кризою, зовнішньою збройною агресією тощо.

Верховна Рада України відповідно до доручення Голови утворила робочу групу з розгляду питання щодо обґрунтованості підвищення цін/тарифів на енергоносії та комунальні послуги у складі народних депутатів України – членів головного Комітету та комітетів з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, представників парламентських фракцій.

Звіт про роботу даної групи було складено на основі отриманої інформації органів центральної виконавчої влади, державних підприємств та з урахуванням матеріалів та пропозицій, наданих народними депутатами України – членами Робочої групи Бабак Альони Валеріївни, Тимошенко Юлії Володимирівни, Скуратовського Сергія Івановича, Андрієвського Дмитра Йосиповича та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВРУ.

Особлива увага членів робочої групи була приділена структурі обсягів видобутку газу власного виробництва та імпортованого, які враховуються у формулі розрахунку ціни на газ для населення, підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) для потреб населення та промислових споживачів.

Загальним висновком у звіті робочої групи стало, що встановлення цін/тарифів на природний газ та пов’язані з його споживанням комунальні послуги відбулося без належного обґрунтування. Невідкладно мають бути проведені додаткові розрахунки тарифів, а роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 583 від 03.03.2015 року, потребують негайного перегляду.

Загальновідомим є факт того, що прийняття даних тарифів відбувалося без публічного обговорення із залученням громадськості чи експертів, структура тарифів є непрозорою та необґрунтованою, такою, що містить корупційну складову, а отже – завищеною.

Необґрунтовані, соціально несправедливі тарифи створюють суспільну напругу, в тому числі в м. Боярка

Враховуючи, що відповідно до п. 2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Боярська міська рада не має можливості самостійно проводити зміну тарифів на газ, електроенергію та теплову енергію для населення, та в зв’язку з нагальною необхідністю їх зниження, з метою недопущення погіршення життєвого рівня жителів м. Боярка, відповідно до статей 3, 55 Конституції України, статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в інтересах територіальної громади м. Боярка Київської області, –

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИРІШИЛА:

  1. Звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з вимогою вжиття заходів щодо зниження цін та тарифів на газ, електроенергію та теплову енергію для населення.

  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію Боярської міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку.МІСЬКИЙ ГОЛОВА Т. Г. ДОБРІВСЬКИЙ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення

«Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо зниження цін та тарифів на газ, електроенергію та теплову енергію для населення»
1. Обгрунтування необхідності прийняття рішення
Сьогодні в Україні спостерігається стрімке погіршення рівня життя громадян, зниження рівня соціальних стандартів, що пов’язано з триваючою економічною кризою, зовнішньою збройною агресією, тощо.

В таких складних для громадян економічних умовах, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було прийнято постанови від 03.03.2015 № 583, від 26.02.2015 № 220, від 31.03.2015 № 1171, якими підвищено тарифи на природний газ, електроенергію, теплову енергію що споживаються населенням.

При цьому загальновідомим є факт що прийняття даних тарифів відбувалося без публічного обговорення з залученням громадськості чи експертів, структура тарифів є непрозорою та необґрунтованою, такою що містить корупційну складову, а отже завищеною.

Додатково необґрунтованість тарифів підтверджується висновками робочої групи з розгляду питання обґрунтованості підвищення цін/тарифів на енергоносії та комунальні послуги, створеної Верховною Радою України.

В своєму звіті дана робоча група вказала, що встановлення цін/тарифів на природний газ та пов’язані з його споживанням комунальні послуги відбулося без належного обґрунтування, а отже невідкладно мають бути проведені додаткові розрахунки тарифів, а роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 583 від 03.03.2015 року, потребують негайного перегляду.

За таких умов необхідною є перевірка обґрунтованості встановлення даних тарифів, зниження їх до економічно обґрунтованого рівня, тощо.
2. Цілі і завдання рішення
Метою прийняття даного проекту рішення є направлення звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо зниження цін та тарифів на газ, електроенергію та теплову енергію для населення».
3.Загальна характеристика та основні положення рішення
Враховуючи негативне відношення всього українського суспільства до такого різкого та необґрунтованого підвищення цін та тарифів на газ, електроенергію та теплову енергію, проектом даного рішення передбачається направлення звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо зниження цін та тарифів для населення».
4.Стан нормативно-правової бази у даній сфері

правового регулювання
Основу нормативно-правової бази у даній сфері становить Конституція України, Закони України та інші підзаконні нормативно – правові акти.
5.Фінансово-економічний розрахунок
Реалізація проекту рішення не потребує додаткових витрат з державного та місцевого бюджетів.
6. Очікувані соціально-економічні наслідки прийняття рішення
Прийняття даного проекту рішення сприятиме підвищенню життєвого рівня громадян, покращенню соціальних стандартів.

Депутат

Боярської міської ради А.В.Матейко

Міському голові м.Боярка

Добрівському Т.Г.
Депутата Боярської міської ради А. В. Матейка

Шановний Тарасе Григоровичу !


Подаю на розгляд Боярської міської ради проект рішення «Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо зниження цін та тарифів на газ, електроенергію та теплову енергію для населення».

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати проекти рішень, що підлягають обговоренню.

Враховуючи вищевикладене, прошу надіслати на електронну скриньку boyarka_nsnu@ukr.net інформацію про те, коли та яким чином буде оприлюднено проект рішення Боярської міської ради «Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо зниження цін та тарифів на газ, електроенергію та теплову енергію для населення» з метою його громадського обговорення.

До даної пропозиції додаються:

1. Пояснювальна записка.

2. Проект рішення Боярської міської ради Київської області УІ скликання.


Депутат Боярської міської ради А.В.Матейко

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Кодекс газорозподільних систем та Типовий договір розподілу природного газу, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює...

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Подання на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, змін до Кодексу...

Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює...

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Визнати такою, що втратила чинність, постанову нкрекп від 22 січня 2015 року n 33 "Про затвердження Типового договору на розподіл...

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Визнати такою, що втратила чинність, постанову нкрекп від 22 січня 2015 року n 33 "Про затвердження Типового договору на розподіл...

Закон України
Про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики постанова
Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, затвердженого Указом Президента України від...

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Департаменту із регулювання відносин у нафтогазовій сфері в установленому порядку забезпечити подання цієї постанови на державну...

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Затвердити Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам, що додається

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики...
Департаменту із регулювання відносин у нафтогазовій сфері в установленому порядку забезпечити подання цієї постанови на державну...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

pravo.lekciya.com.ua
Головна сторінка