Пошук по сайту


Порядок обрахунку педагогічного стажу

Порядок обрахунку педагогічного стажу

Порядок обрахунку педагогічного стажу.

В зв’язку з реалізацією положень ст. 57 Закону України “Про освіту” Кабінетом Міністрів України встановлено новий порядок обрахування педагогічного стажу роботи. В основу покладено постанову Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 963, якою затверджено Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників. Наступна постанова Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 року № 78 встановила порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним працівникам, зшідно з яким до педагогічного стажу зараховується робота на посадах, визначених цим Переліком. Окрім цього до стажу педагогічної роботи зараховується:
- час роботи на посаді старшого піонервожатого у період до 1 квітня 1991 року;
- час роботи на посаді військового керівника та керівника допризовної підготовки у період до 1 вересня 1994 року;
- час, протягом якого виконувались обов’язки батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу;
- час роботи на посаді групової медичної сестри дитячих ясел та ясел-садків.
Відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей” від 20 грудня 1991 року час перебування громадян України на військовій службі також зараховується до педагогічного стажу. Ця норма знайшла своє підтвердження і у п. 5 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним працівникам.
Слід пам’ятати, що Законом України “Про загальний військовий обов’язок і військову службу” від 25 березня 1992 року встановлено такі види військової служби: строкова, за контрактом солдатів і матросів, сержантів і старшин, за контрактом прапорщиків і мічманів, за контрактом курсантів вищих навчальних закладів, кадрова військова служба осіб офіцерського складу і інші.
Розробники Порядку подбали про жінок, які знаходяться у відпустках по догляду за дитиною. Час перебування педагогів у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (до 6 років дитині) зараховується до стажу педагогічної роботи.
Своєрідно обраховується педагогічний стаж у сумісників. Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи займаються викладацькою роботою у навчальних закладах обсягом не менше ніж 180 годин на рік, до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуються місяці, протягом яких проводилася викладацька робота. За роз’ясненням ЦК профспілки працівники освіти і науки (Освіта України № 15-16 від 11 квітня 2001р.) конкретні місяці зараховуються незалежно від обсягу в них навчального навантаження.
Якщо педагогічну роботу виконують працівники цього ж навчального закладу (бібліотекарі, лаборанти і інші), до стажу педагогічної роботи така діяльність зараховується взагалі незалежно від обсягу навантаження.
Має свої особливості обрахування педагогічного стажу працівникам, які були депутатами Верховної Ради України та депутатами місцевих рад, обраними на виборні посади. Закон України “Про статус народного депутата України” передбачає зарахування до стажу педагогічної роботи час роботи депутата у Верховній Раді і її органах.
Закон України “Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів” визначив, що час роботи депутата місцевої ради на виборній посаді у раді включається до педагогічного стажу, якщо до обрання на виборну посаду він працював на педагогічній роботі.
Окремі посади в системі освіти останнім часом були перейменовані і не ввійшли до вказаного переліку. Це стосується організаторів позакласної і позашкільної роботи, інструкторів виробничого навчання, сурдопедагогів, тифлопедагогів, олігофренопедагогів, логопедів та психологів, які перейменовані відповідно на заступників директорів з виховної роботи, майстрів виробничого навчання, учителів-дефектологів, учителів-логопедів та практичних психологів. Оскільки перейменування проводилось ще наказами Міністерства освіти СРСР, час роботи на тих посадах зараховується до педагогічного стажу для виплати надбавок за вислугу років, хоча у Переліку вони не враховані.
При підрахунках педагогічного стажу роботи варто зважити на те, що обчислюється вік сумарно за час роботи на всіх посадах, зазначених у Переліку, незалежно від назви установи чи закладу.
З огляду на певну залежність заробітку освітянина від педагогічного стажу адміністрація навчального закладу спільно з профспілковим комітетом мають подбати про максимальну прозорість підрахунків та роз’яснення норм чинних документів.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників
Нерідко ці помилки були допущені дуже давно, а з їх негативними наслідками працівники стикаються тепер при виході на пенсію, при...

Програма діяльності педагогічного колективу Бронницької зош І-ІІ...
«групи ризику». Вона вимагає індивідуальної роботи з кожним конкретним учнем І входить до обов’язків кожного педагогічного працівника:...

Дні тимчасової непрацездатності не зараховуються до стажу, що дає...
До стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці, зараховуються

Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням...
України, Міністерства освіти І науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 11 листопада 2008 року №13/1–2/10/11/1...

Методичні рекомендації 2008 зміст рекомендації щодо оформлення матеріалів...
Рекомендації щодо оформлення матеріалів перспективного педагогічного досвіду претендентів на педагогічні звання "вчитель-методист",...

За словами Поліна, такий орган дав би можливість українському уряду...
Подібні міграційні офіси діють в Німеччині, Швеції, Румунії та Боснії. Експерт радить у цих країнах перейняти досвід з обрахунку...

Щодо зарахування до страхового стажу часу перебування осіб у відпустці...
Року набирає чинності Закон України від 14. 05. 2013 n 231-vii "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації...

Довідник кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства

Довідник кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства

Довідник кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавстваБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

pravo.lekciya.com.ua
Головна сторінка