Пошук по сайту


Щ о таке пришкільний табір?

Щ о таке пришкільний табір?

Відділ освіти Нікопольської райдержадміністрації

Придніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів2010 р.

Що таке пришкільний табір?

Це реальний вихід для батьків, які не мають змоги віддати своє чадо на піклування дідусям і бабусям. Та й взагалі, діти проводять літні канікули не на вулиці. Не дивлячись на те, що вже давно пролунав останній дзвінок, в загальноосвітній школі проходить урочиста лінійка. Вона символізує вона зовсім не навчання а, навпаки, відпочинок, адже приурочена до відкриття пришкільного літнього табору.
За час його функціонування діти мають змогу відвідувати різні гуртки, басейн, кінотеатр, і що найголовніше оздоровитись у фізіотерапевтичному кабінеті. Програма свята відкриття табору була насиченою. Після урочистої лінійки в актовому залі концерт. Тут діти демонстрували не тільки пісенні й танцювальні таланти. Учні - вихованці показували свою майстернісь з карате. Дискотека найбільше прийшлась до душі дітлахам. 
Як виявляється, добре відпочити можна і у пришкільному таборі. Дітям не доведеться нудьгувати. І хоча погодні умови не завжди сприятливі, це не завадить провести час весело і змістовно.

Велика літня перерва у школярів

Велика літня перерва у школярів – це період зміцнення їхнього здоров`я, пізнання цікавого, нових знайомств та пригод; це пора морального загартування, духовного збагачення, пора яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому.

  Оздоровлення це комплекс заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, фізкультурного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення стану фізичного і психологічного здоров`я дітей. Успіх у роботі залежатиме від зацікавленості організаторів літнього відпочинку, їхньої енергії, наполегливості, любові до дітей, а також уміння пробудити ініціативу і самостійність своїх вихованців, організувати творчі колективні справи.

При організації літнього оздоровлення школярів рекомендуємо опрацювати такі нормативно-правові документи:
1. Державну Програму відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.03 №33. 
2. Обласну програму відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року, затверджену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28.03. №87.  
3. Обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків на період 2001-2006рр., затверджену рішенням колегії освіти і науки облдержадміністрації від 18.10.01. Пр. №5. Постанова Президії обласної ради профспілок від 20.08.01 № 8\3.
4. Розпорядження Президента України від 8.04.05 № 942/2005- рп „Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2005 році”. 
5. Наказ управління і науки Полтавської облдержадміністрації „Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей і підлітків влітку 2006 р.” від 21.04.06 №265.
6. Типове Положення про дитячий оздоровчий заклад. Наказ Державного комітету України у справах сім`ї та молоді від 05.02.04 № 31.
7. Конвенція ООН «Про права дитини».- Київ.- 27 вересня 1991 р.
8. Закон України «Про охорону дитинства». – Київ. – 2001 р.
9. Закон України «Про позашкільну освіту».- 7.12.2000 р.
  10. Закон України «Про попередження насильства в сім`ї». – 21.06.2001 р.

Розпочати роботу потрібно з ознайомленням дітей з Конвенцією про права дитини. При оформленні оздоровчого закладу рекомендуємо мати куточок з основними правами дитини, що проголошує Конвенція ООН. В таборах проводити заходи по ознайомленню дітей з їх правами, а саме: проведення рольових ігр з проблем наркоманії, ігри-конкурси «У країні карного розшуку», «Чи знаєш ти закон», «Не закінченої розмови з проблем тютюнопаління та алкоголізму, полемік «Всі діти мають право на любов та піклування», дискусій «Мої права», тренінгів «Знаємо та реалізуємо свої права», обговорення злободенних публічних статей щодо прав людини, перегляд програм навчального телебачення. Особливо доцільними будуть зустрічі з фахівцями, що мають безпосереднє відношення до захисту прав людини – суддів, адвокатів, працівників міліції. 
Залучати до організованих форм відпочинку дітей, які виховуються в неблагонадійних сім`ях, дітей схильних до правопорушень та поєднувати їх відпочинок із суспільно-корисною працею.
Виховний процес з дітьми в таборі має поєднувати відпочинок, працю, спорт з пізнавальною, естетичною, оздоровчою діяльністю. Створенню у дітей хорошого емоційного настрою, привнесенню почуття романтики в їхнє повсякденне життя сприяє і оформлення оздоровчого табору, і такі атрибути табірного життя, як прапор, емблема, гімн, закони життя табору; девізи, речівки загонів.
Позитивним досвідом є складання режиму дня табору і законів табірного життя у віршованій формі.
Організовуючи виховну діяльність з дітьми педагогічні працівники повинні використовувати різноманітні форми виховної роботи, серед яких ігри, конкурси, подорожі, свята, вікторини, фестивалі, змагання.
Радимо проводити конкурс мальованих загадок, подорожі очні і заочні (для молодших школярів). Для дітей середнього та старшого шкільного віку радимо такі форми роботи: усні журнали, різноманітні вікторини, конкурси, турніри (конкурси пісні, на кращу розповідь, гумору та сатири, живих картин, конкурс-концерт «Загадка», лицарський турнір, турнір веселих і кмітливих, бій ораторів, «Прес-бій», відвертий діалог «Чого мені бракує в житті?».
Виховна робота з дітьми повинна забезпечити дотримання ними режиму дня, порядку і чистоти приміщень, виконання санітарно-гігієнічних умов. Особливо уважно треба організовувати виховну роботу по збереженню стану здоров`я дітей, профілактиці захворювань, безпеки їх життєдіяльності. Під час проведення пішохідних екскурсій звертати увагу на перехід дітьми автомобільних і залізничних магістралей при цьому мати необхідну попереджуючу атрибутику.
Важливо використовувати державні та народні свята, що припадають на літній період: святкування Дня Української Конституції держави (червень), Дня Незалежності України (серпень), зелених свят (липень), свята Івана Купала (липень). До цих свят можна організовувати за віковими групами.
Наприклад, до Дня Незалежності України у таборі для дітей молодшого шкільного віку можуть проводитись такі форми роботи: конкурс малюнків «Ми живемо в Україні», мальованих мультфільмів на теми українських казок, година народних ігор «Граймося з нами», «Гостини казкової родини» - фестиваль українських народних казок, свято української народної казки, «Заспіваймо пісню веселеньку» - конкурс на кращий віночок українських народних пісень, «Сплітаймо український віночок» - бесіда про символіку українського вінка, турніри знавців народної музики, звичаїв, тематичні свята петриківського розпису, опішнянської кераміки, носівської дерев'яної іграшки тощо.
Для дітей підліткового віку радимо організовувати: бесіди про державну символіку та Гімн України, «Рідна мова - пісня солов'їна» - конкурс юних мовознавців, зустріч із знавцями народної творчості, обрядів, звичаїв, «Сторінками народного календаря» - театралізовано-пізнавальну програму про традиції та звичаї українців, що пов'язані з природою рідного краю, аукціон народних мудростей, спортивно-розважальну програму «Між нами, козаками», турнір-вікторину, пов'язану з козацтвом, з побутом українського народу, «Пісня,- душа народу» -концерт, «У намисто приберуся і в люстерко подивлюся» - ситкову конкурсну програму з використанням намиста та інших жіночих прикрас, вечір «Україно, мій духмяний дивоцвіт, через терни ішла до волі стільки літ», цикл радіопередач «Без верби і калини нема України» та ін.
Можна успішно організовувати виставки – конкурси виробів з природного матеріалу «Світ навколо нас», збір лікарських рослин «Природа лікує», КВК, конкурс кмітливих та винахідливих «Острів Робінзона» з наявного природного матеріалу, захід по санітарній очистці території навколо табору під назвою «День добрих справ», конкурси пісні та строю, малюнки на асфальті або малюнків на пісочних клумбах на честь Дня Незалежності України. Можна провести конкурс між загонами на краще оформлення лінійки, а також організувати трудові десанти по допомозі селянам по впорядкуванні пам`ятників загиблим, криничок, джерел тощо.
Організовуючи літнє оздоровлення дітей, педагогічні колективи області повинні планувати і будувати виховну роботу так, щоб кожна дитина знайшла собі справу по душі; відчула себе сильною, творчою особистістю; збагатилась духовно і почувала себе комфортно. 
З метою складання ефективного плану роботи дитячого оздоровчого табору доцільним буде в травні проведення семінару класних керівників, на якому варто обговорити актуальні питання організації літнього оздоровлення школярів, а саме:
– огляд нормативних документів, періодичної преси, методичної літератури з питань літнього оздоровлення дітей;
– аналіз проблеми: «Роль і місце класного керівника в організації літнього відпочинку дітей»;
– планування роботи дитячого оздоровчого табору.

  Особливо уважно треба організовувати виховну роботу по збереженню стану здоров`я дітей, профілактиці захворювань, безпеки їх життєдіяльності. Під час проведення пішохідних екскурсій звертати увагу на перехід дітьми автомобільних і залізничних магістралей при цьому мати необхідну попереджуючу атрибутику.

  При підготовці до літнього оздоровчого періоду педагогічним працівникам рекомендуємо опрацювати «Рухливі ігри в літньому таборі та на пришкільному майданчику» // Все для вчителя.- червень.- 2004.- №18, де розроблені цікаві народні ігри на галявині, в лісі, під час відпочинку. 
 У статті „Коли скінчились уроки” // Позакласний час".- 2003.- № 11-12 вихователі можуть знайти матеріали про літні свята, орієнтовний план виховних заходів у літньому оздоровчому закладі, інтелектуальні ігри в (головоломки, кросворди, шаради), ігри в поході, нетрадиційні настільні ігри на воді, правила безпеки під час трудового навчання й літніх практичних робіт учнів 10-11 класів ЗОШ у сільськогосподарському виробництві.
У інформаційно-методичному збірнику газети "Здоров`я та фізична культура" під назвою "Літо на здоров`я".- 2005.- №7,8, квітень, вихователі можуть познайомитися і з нормативними документами щодо організації літнього оздоровлення дітей; фізкультурно-спортивною роботою в умовах літнього табору, комплексом вправ, ігор, естафет, фізкультурних забав влітку, купанням, плаванням, іграм на воді, розробками фізкультурно-спортивних та інформаційно-розважальних заходів, тренінговими заняттями з профілактики негативних явищ та формування навичок здорового способу життя, профілактичними процедурами в оздоровчій програмі табору.
Важливе місце в організації літнього відпочинку учнів займають бібліотеки. Вони допомагають розвивати і підтримувати в дітях звичку до читання і потребу користуватися бібліотекою, як протягом навчального року, так і влітку під час відпочинку. Тому необхідно:
- оформити книжкові виставки „Скоро літо”, „Літо на здоров`я”;
- скласти рекомендаційні списки літератури по класах та підібрати у відповідності цю літературу під назвою „Читаємо влітку”;
- сприяти залученню дітей до збереження книжок, їх реставрації, як в шкільних так і в міських (районних) бібліотеках;
- провести „круглий стіл” до Дня захисту дітей та конкурс малюнків.
- підготувати бесіди з використання бібліотечного фонду на тему „Правила поведінки в літній період”;

- створювати на базі класних кімнат читальні з метою посилення роботи щодо виховання культури читання учнів, залучення їх до роботи з книгою

Правила поведінки учнів під час туристичних   походів 

Протягом слідування до і з місця розташування учні:

- слідують за керівником групи;

- не зупиняються та не відходять від групи без дозволу керівника;

- в разі поганого самопочуття негайно повідомляють про це керівнику групи;

- на дільницях поблизу автошляхів дотримуються правил дорожнього руху.

 На місці проведення табору учні:

- дотримуються правил пристойної поведінки;

- виконують розпорядження керівників групи;

- дотримуються розпорядку дня;

- дотримуються правил особистої гігієни;

- в разі поганого самопочуття повідомляють керівників групи.

Учням забороняється:

- відходити далі ніж на 200 метрів від місця розташування табору без повідомлення керівників групи;

- підходити до річки та купатися в ній;

- ходити босоніж у лісосмузі;

- смітити на території та наносити шкоду природі;

- користуватися вогненебезпечними предметами;

- розводити зайві багаття; 

- палити та вживати алкогольні напої.
Правила поведінки учнів під час екскурсії 

1. Під час слідування до місця перебування та назад дотримуватися правил дорожнього руху, не виходити на проїжджу частину.

2. Без дозволу керівника групи не залишати місця перебування.

3. В разі поганого самопочуття негайно повідомити керівника групи.

4. Дотримуватися правил пристойної поведінки та виконувати розпорядження керівника групи.

5. Дотримуватися правил протипожежної безпеки під час розведення вогнища.

6. Не торкатися незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними.

7. Паління, вживання алкогольних напоїв та купання в річці суворо заборонені.

*діяльність школярів у вільний час, обрана за власними інтересами і нахилами, в якій вони можуть себе виявити як особистість;
* час духовного розвитку особистості дитини;
* час відновлення сил дитини після навчання;
* сукупність занять у вільний час, за допомогою яких задовольняються безпосередні фізичні, психічні та духовні потреби здебільшого відновлювального характеру;
* діяльність, метою якої є відпочинок, розвага, гармонійний розвиток;
* умова опанування дитиною культурних цінностей, задоволення духовних потреб, оволодіння навичками й уміннями спілкування як із однолітками й дорослими.

Процес дозвілля є об’єктом педагогічних зусиль різноманітних соціальних інститутів : сім'я, школа, культурно-дозвіллєві і спеціально позашкільні заклади.Функції змістовного дозвілля в пришкільному таборі
Комунікативна формування інтелектуальної, психологічної і соціальної здатності до налагодження контактів з іншими людьми і освоєння способів практичної реалізації цієї здатності, вихованн культури спілкування.
Креативнаактуалізація потреб щодо творчого самовизначення та самовираження; розвиток пошуково – творчих здібностей та вмінь; набуття навичок практичного застосування отриманих знань.
Когнітивна стимулювання активного набуття знань самостійним шляхом.
Рекреаційна забезпечення фізичної розрядки, зняття інтелектуальної втоми і нервового напруження.
Духовна сприяння духовному розвитку.
Соціальна залучення до активної соціально спрямованої, корисної діяльності; набуття соціального досвіду.
Розважальна збагачення позитивними емоціями.


Організація дозвілля має такі структурні компоненти:
            суб’єкти ( вихователь або організатор, який є носієм соціокультурного досвіду і посередником між учнем і культурою; учень, який є суб»єктом вільного вибору змісту, форм і видів дозвілля);
            взаємодія між суб»єктами ( характер їхнього дозвіллєвого спілкування, рівень психологічної сумісності, взаєморозуміння і поваги, чуйність, виключення вказівного тону);
            мета (яку передбачено досягнути завдяки даному виду дозвіллєвої діяльності);
            зміст (наповнення дозвіллєвої діяльності, спроектованої суб»єктами);
            форми і методи (варіанти організації позитивної активності дітей) ;
            результат (досягнення або недосягнення поставленої мети).
Форми дозвіллєвої діяльності в таборі
ІНДИВІДУАЛЬНА – учень сам організовує своє дозвілля : читання, заняття художньою творчістю (малювання,бісероплетіння,в»язання), спортом, перегляд фільму.
ГРУПОВА – різні види ігрової діяльності; заняття в гуртках за інтересами, спортом, конкурси, прогулянки, мандрівки, екскурсії. Важливий характер спілкування, рівень психологічної сумісності, взаєморозуміння і поваги, чуйність, виключення вказівного тону.
МАСОВА – різноманітні масові заходи, такі як: концерти, фестивалі, свята, акції. Масові форми дозвілля можуть поєднувати в собі індивідуальні й групові форми, тобто передує індивідуальна або групова підготовка.
Активна участь у різних видах змістовної дозвіллєвої діяльності сприяє формуванню ціннісних орієнтацій школярів, їхній соціалізації, забезпечує сприятливі умови для виявлення індивідуальності, реалізації творчого потенціалу учня.

Напрямки виховної роботи в пришкільному оздоровчому таборі

«СОНЕЧКО»
ЗЕЛЕНИЙ –ПРИРОДОЛЮБИ –формування екологічної культури, бережного ставлення до природи.
ЖОВТИЙ – УМІЛЬЦІ – формування творчої, працелюбної особистості.
ФІОЛЕТОВИЙ – ОЛІМПІЙЦІ – фізичне виховання, спортивно – оздоровча діяльність.
ЧЕРВОНИЙ – КАЗКАРІ – розвиток пізнавальних інтересів, акторських здібностей.
ОРАНЖЕВИЙ – ЕРУДИТИ – колір талантів, шлях до творчості – розвиток інтелектуального потенціалу дитини.
СИНІЙ – ЧИТАЙЛИКИ – розвиток читацьких смаків, гуманістичних якостей.
ГОЛУБИЙ - ХУДОЖНИКИ – світ фантазії, творчості, пошуку, естетичне виховання.
Закони взаємовідносин у таборі
* Не забирати чужого, але й не все своє віддавати.
* Не ображайся без причини.
* Самому ні до кого не чіплятися.
* Гратися чесно, а якщо керуєш грою не ображати інших.
* Не дражнитися, не хникати, не вимагати нічого.
* Ніколи двічі не просити. Не бути ябедою.
* Ніколи не бути замазурою - таких не люблять.


  • Частіше посміхатись один одному.
Організація суспільно-корисної праці дітей

Трудова діяльність дітей в оздоровчому таборі організується з урахуванням їхнього віку, статі та має відповідати переліку видів робіт, дозволених для неповнолітніх нормативними документами органів освіти й охорони праці.
Для фізично ослаблених дітей та для тих, що перенесли хворобу, ступінь їх участі у суспільно корисній праці та самообслуговуванні визначається лікарем оздоровчого табору.
Серед основних видів трудової діяльності Дітей у таборі – прибирання житлових приміщень, ігрових кімнат, чергування в обідньому залі їдальні, робота в табірних теплицях та оранжереях, на дослідних ділянках, в технічних і художніх гуртках, оформлення виставок, виготовлення іграшок, найпростіших моделей, доглядання дерев, квітів, збір гербаріїв, лікарських трав, посильна допомога підприємствам агропромислового комплексу у зборі овочів, фруктів, ягід, прополюванні городніх культур.
Загальна тривалість суспільно-корисної праці та самообслуговування не повинна перевищувати 3 години на день. Після кожної години роботи слід робити 10–15-хвилинну перерву.
Усі види суспільно корисних робіт та самообслуговування повинні проводитись дітьми після відповідного інструктажу з правил техніки безпеки та під наглядом вихователів, вожатих, керівників гуртків.
Під час прибирання приміщень дітям забороняється мити вікна, плафони, прибирати санітарні кімнати й туалети. Діти не повинні залучатися до приготування їжі, чищення варених овочів, миття посуду.
Категорично забороняється дітям працювати на механізмах (хліборізці, м'ясорубці, картоплечистці, посудомийній та пральній машинах тощо), розносити й роздавати гарячу їжу, переносити вантажі, користуватися хімікатами, працювати в місцях, де проведено обробку грунту отрутохімікатами.
При роботі дітей у технічній майстерні керівники гуртків несуть персональну відповідальність за безпеку їхнього життя та здоров'я, відповідають за справність інструментів, електроприладів, наявність огороджень, рубильників, рухомих частин верстатів, механізмів, іншого обладнання.
Перед початком занять керівник гуртка інструктує кожну дитину на робочому місці з питань поводження з обладнанням, інструментами, показує безпечні прийоми праці.
Проведення масових і спортивних заходів

Приміщення, де проводяться масові заходи, повинні мати не менше двох входів і виходів, біля яких під час проведення заходів необхідно організувати чергування вихователів та вожатих.
Присутність під час проведення масових заходів (спартакіад, фестивалів, свят, концертів) директора оздоровчого табору, лікаря, вихователів і вожатих обов'язкова.
Категорично забороняється розпалювати багаття легкозаймистими засобами, влаштовувати феєрверки, факельні ходи та інші заходи, пов'язані з небезпекою виникнення пожежі.
Заняття дітей у спортивних секціях погоджуються з лікарем оздоровчого табору. Керівництво оздоровчого табору, інструктор з фізичної культури та спорту повинні забезпечити належний стан спортивних споруд і майданчиків, повну придатність інвентарю та обладнання.
На спортивні майданчики діти допускаються лише в спортивному одязі та взутті.

Закони дитячого життя в оздоровчому таборі:

1. Не сумувати, друзів - звеселяти.

2. Гігієна, спорт і труд завжди поруч ідуть.

3. Повітря, сонце і травиця в лузі - ось найкращі наші друзі!

4. Тут немає тат і мам, прибери усе ти сам.

5. Старших себе поважай, малюків не ображай.

6. Люби і знай свій рідний край.

7. Більше сам ти дізнавайся й іншим все розповідай.

8. Покажи, що вмієш сам, а не знаєш, то вивчай.поділитися в соціальних мережахСхожі:

Урок 6 Тема. Що таке Конституція
Україні та їх повноваження; формувати вміння: пояснювати що таке конституція, характеризувати Конституцію України як Основний Закон...

Уклали цей договір про таке (далі Договір)

1. Що таке демократія?
Програма курсу, опрацьована в межах проекту “Демократична освіта” І схваленого вченою радою Інституту вищої освіти. Рекомендується...

Конкурсне завдання 1 вирішення
Таке юридичне явище зумовлене публічним порядком країни. 3 Тобто, враховуючи що акції, які є предметом майбутнього договору купівлі-продажу...

Визначення термінів
Ліцензіар (Ліцензіари)), з одного боку, та редакція наукового журналу «Економіка харчової промисловості» в особі головного редактора...

1. основні поняття, терміни та скорочення, що використовуються в договорі
«Сторони», а кожна окремо – «Сторона» уклали цей Договір про таке: про надання послуг з інформаційно-технологічного супроводу комп'ютерних...

Урок 6 Тема. Що таке конституція
Конститу­цію України як Основний Закон держави, тлумачити зміст її окре­мих положень, називати органи законодавчої, виконавчої та...

Терміни, що використовуються в договорі бренд – знак для товарів І послуг (торгова марка)
Сторона, разом Сторони, уклали цей Договір про виконання робіт І надання послуг (надалі Договір) про таке

1. Політологія, як наука, її місце в системі гуманітарних наук
Загальне визначення предмета політології можна було б запропонувати таке: політологія у більш вузькому розумінні (загальна теорія...

Урок 14 Тема. Що таке право власності
Мета: дати уявлення про юридичний зміст права власності, характеризувати форми власності, права володіння, користування, розпорядження...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

pravo.lekciya.com.ua
Головна сторінка