Пошук по сайту


Бесіда «безпечний інтернет»

Бесіда «безпечний інтернет»

БЕСІДА « БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ»
Підготувала: вчитель фізики Юраш В.В.
Мета: розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет; розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями.
Обладнання: комп'ютерна презентація, проектор, комп'ютер, мультимедійна дошка, пам'ятки для дітей
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань.
Сьогодні ми розширимо знання про безпечний Інтернет.

То ж згадаймо, що означає слово «безпека», яке лексичне значення цього слова, яку роль відіграє це слово у вашому житті.

Відповідь учня: безпека – це щось нас попереджає, застерігає пропонує виконувати завдання так, а не інакше. Безпека відіграє важливу роль в нашому житті. Безпека – це правила поведінки на воді, на льоду, з електричними приборами, піротехнічними засобами і т.д. і т.п.
Вчитель: до нашого уроку використаємо епіграф:
Безпека – це життя людини,

Безпека – це наше майбуття.

Прийміть до серця світ природи –

Прекрасне буде всіх життя!

У давні часи, щоб отримати якусь інформацію про країну, життєвий статус про її народ та інше, люди використовували листи. А листи відправляли човном, пароплавом. «Доставка» інформації тривала місяць – півроку. Потім стільки ж люди чекали відповіді. З появою літаків на відправку листа і відповіді чекали вже не 2 місяці, а 2 тижні. З появою Інтернету лист відправляється і отримується відповідь через кілька секунд.

У наш час сучасна молодь вільно володіє можливостями Інтернету та мобільних телефонів, а школярі, можливо, не розуміють, як без цього жив світ 20 роки тому.

На початку 1996 року по всьому світу нараховувалось 30 млн. користувачів Інтернету.

У даний час Інтернетом користується 710 млн. людей. Найбільше зростання користуванням Інтернетом відбувається серед молоді.

У всьому світі діти та підлітки є найбільшими користувачами інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ). Вони широко користуються мобільними телефонами, включаючи пересилки МSМ і SМS, шукають інформацію на Інтернет- сторінках (повідомлення чи біографію письменників, композиторів, спортсменів та інших видатних людей), розвивають свій кругозір знань (шукають в Інтернеті ребуси, шаради, кросворди, головоломки та інші розвиваючі завдання для вивчення якої-небудь теми). Прочитують письменників твори, мають гарну підготовку до кожного уроку різних предметів.

Можна цікаво підготувати виховні чи інші класні, шкільні та позакласні заходи, які мають позитивні результати у вихованні молодого покоління. Можна ретельно самостійно підготуватись до іспитів (старшокласникам). Брати активну участь в електронних конкурсах, олімпіадах, конференціях… не тільки міських, обласних, але й у Всеукраїнських, Міжнародних. Школярі пишуть листи та відправляють їх через електронну пошту, створюють свої блоки, спілкуються в чатах та соціальних мережах, обмінюються музикою та фільмами, обговорюють проблеми в форумах, розвиваючи своє мовлення, пам’ять, використовують веб-камеру, skype, та грають в онлайнові ігри.

Ніколи раніше не було так легко, швидко та зручно знайти людей будь-якого віку, соціального статусу, статі, національності, рівня досвіду й дискутувати ними на якісь завгодно теми, що є цікавими для певних груп. Це більш стосується телевізійної передачі «Жди меня», яка включає в себе канали Росії, України, Молдови.

Безумовно, Інтернет є не тільки безпечним, але й небезпечним.

Що найстрашніше? Ні, це страшно, але є різноманітні антивірусні програми, що захистять комп’ютер .

Надмірне перебування дітей за комп’ютером може призвести: до ізоляції сором’язливих дітей, відволікати їх від інших видів діяльності, таких як виконання домашньої роботи, заняття спортом, сон, спілкування з іншими дітьми, особливо нецензурною лексикою.

В Інтернеті швидко розвивається злочинне спілкування. Агресивно налаштовані особи у своїй діяльності. Вони розповсюджують віруси, торгівлю людьми та дітьми через онлайн, розповсюджують фільми з насильства та жорстокості над неповнолітніми, порнографії, зокрема, дитячої, залякування та приниження. Намагаються залучити неповнолітніх дітей до наркотичних засобів, суїциду, міжнаціональну та релігійну ворожнечу, расизм, фашизм, молодіжну агресивну течію, ігрову залежність з негативним змістом.

Небезпечні в Інтернеті контакти з незнайомими людьми та зустрічі з ними в реальності.

Діти молодшого та середнього віків повинні користуватися сімейною адресою електронної пошти, а не власною. Проте власна кореспонденція має залишатися у сімейній папці вхідних повідомлень, щоб батьки могли перевірити і застерегти вас, діти, про підозрілі на вигляд повідомлення. Також можна попрохати провайдера, які варіанти сімейних облікових записів електронної пошти він пропонує, та розглянути можливість використання фільтрів електронної пошти, що запобігає надходженню спаму.

Це є актуальною проблемою в даний час, тому не потрібно приховувати від батьків свою зайнятість в Інтернеті.

Переглянемо відео про інтернет та його небезпечну інформацію.

Ви добре знаєте, що в Інтернет – це легкий спосіб для знайомства. Зараз ми з вами переглянемо відео "Історія одного знайомства".
Повторимо правила безпеки в Інтернеті дітей.
1. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятий час роботи в Інтернеті і сайти, до яких можуть заходити діти.
2. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
3. Не давати нікому, крім батьків, свої паролі, навіть найближчим друзям.
4. Якщо знайшли якусь інформацію, що турбує дітей, потрібно негайно сповістити про це батьків.
5. Якщо отримали лист, який містить лайливі, нецензурні слова, негайно сповістити батьків.
6. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
7. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбуватися в громадському місці й у присутності батьків.
8. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Безпечний Інтернет
Не можу уявити

Життя без Інтернету,

Що всі куточки світу

Заплів в свої тенета.
Лиш кнопку я натисну –

Відкриються в вікні

Новин велика збірка

І правила, й статті.
Встають переді мною

Найвищі в світі гори.

Ліси стоять стіною,

Хлюпочуть хвилі моря.
Я побуваю в шахті

І в космос піднімуся.

З подругою в контакті

Я легко поділюся.
Та є у «павутині»

Картинки не хороші,

І сайти підозрілі,

Настроєні вороже.
А є й такі там сайти,

Мов вовк в овечій шкурі –

Поки їх розпізнаєш,

Вони тебе обдурять.
Учись добру в мережі,

Шукай знання й новини,

А сайти злі, що брешуть,

Обходить ми повинні.

Життя людини – це найдорожчий Божий дар на Землі.

Будьте обережними з безпечним Інтернетом!

Додаток 1
Інформація-підказка для батьків
- Встановіть правила використання комп'ютера в сім'ї;

- час, проведений за комп'ютером, має бути обмеженим, щоб не шкодити здоров'ю;

- комп'ютер має стояти в кімнаті, якою користуються усі члени сім'ї, наприклад, у вітальні. Бажано, щоб біля дошкільнят під час використання ними Інтернету знаходився хтось із дорослих;

- доступ дітей дошкільного віку до Інтернету повинен бути обмеженим знайомими сайтами, що заздалегідь визначені батьками. Більш досвідчені діти можуть шукати знайомі сайти за допомогою меню "Вибране" у веб-браузері.

- чат-кімнати та інші види публічного онлайнового спілкування є непідходящими для дитини (тому що дитина не знає, хто насправді знаходиться по той бік екрана). Адреса електронної пошти, використовувана у цьому віці, має бути спільною сімейною адресою електронної пошти.

- Узгодьте з дітьми, яку особисту інформацію вони можуть розміщувати в Інтернеті, а також розкажіть їм про ризики, пов'язані з розкриттям такої інформації.

Додаток 2
Підказки для дітей
- Використовуйте контрольовані чат-кімнати та завжди залишайтеся в публічних зонах чат-кімнат;

- ніколи не погоджуйтеся на зустрічі зі своїм онлайновим другом, якщо в реальному житті ви не знайомі;

- ніколи не давайте про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурсах;

- не завантажуйте програми, музику або файли без дозволу дорослих, вони можуть містити шпигунські програми та віруси. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права;

- захистіться від спаму, не давайте свої адреси електронної пошти, не відповідайте на "сміттєву" пошту та використовуйте фільтри електронної пошти;

- не відвідуйте сайти з порнографічним та агресивним змістом, це негативно впливає на дитячу психіку та спотворює світосприйняття;
- розповідайте батькам, якщо хтось в онлайні примушує вас почувати себе незручно або налякано, робить огидні пропозиції. І не бійтеся бути покараними, навпаки, такі дії дозволять батькам проявляти до вас більше довіри під час користування Інтернетом.


ПАМ'ЯТКА
Якщо ти ще не знайомий з Інтернетом, то це не на довго! Адже простори Інтернету сьогодні – це віртуальний світ, де кожен може знайти собі заняття до душі в залежності від власних потреб, настрою, віку. В цьому світі ти знайдеш сайти на цікавлячу тебе тематику, віртуальних друзів, з якими тобі буде приємно спілкуватися, можеш знаходити інформацію, що допомагає вчитися й займатися улюбленими справами, завантажувати цікаві картинки й музику, грати у захоплюючі ігри. Але пам’ятай: як і в реальному світі, в Інтернеті ти можеш зустрітися з загрозами та небезпечними людьми. Тому тобі дуже важливо навчитися уникати небезпек Інтернету! Прочитай прості правила безпечного поводження в Інтернеті та поділися ними з батьками та друзями.

1. Навчися оцінювати інформацію!
В інтернеті ти можеш знайти безліч найрізноманітнішої інформації. Є цікава й корисна, що знадобиться тобі в навчанні та спілкуванні. Але є й непотрібні тобі сайти – ті, які ти не розумієш, які викликають неприємні відчуття та емоції. Тобі варто навчитися оцінювати інформацію. Заходячи на новий сайт, насамперед, запитай себе, чи може він допомогти тобі в спілкуванні, навчанні, хобі, підняти настрій? І якщо відповідь – ні, тоді для чого тобі його відвідувати? Найкраще – разом з батьками скласти перелік цікавих і корисних для тебе та всієї родини сайтів і, зазвичай, відвідувати їх.

2. Ти – це ти!
Ти – особистість з найпершої хвилини свого народження. У тебе є ім'я, прізвище, родина, адреса, улюблені іграшки, мобільний телефон тощо. Все це – твій особистий простір, твій маленький світ. Деякі люди в Інтернеті можуть намагатися проникнути у твій простір. У чатах, ICQ або форумах, «Однокласниках.ру» чи інших соціальних мережах ці люди можуть просити тебе докладніше розповісти про себе й свою родину, розпитувати про твій вік або про те, де ти найчастіше гуляєш, ким працюють твої батьки, за якою адресою ти мешкаєш, що цікавого та коштовного є в твоєму будинку, коли твої батьки йдуть на роботу. Не впускай у свій світ незнайомих людей! Ти адже не знаєш, для чого вони хочуть це довідатися. Навіть якщо людина в Інтернеті каже, що працює в міліції або старий друг твоїх батьків, не відповідай йому! Адже ти не можеш перевірити, правду він говорить чи ні. Ти ж не станеш розповідати про себе незнайомим дорослим на вулиці. Користуйся цим же правилом і в Інтернеті. А якщо хтось буде занадто наполегливо тебе розпитувати – не спілкуйся більше із цією людиною та розкажи про все батькам.

3. Псевдоніми й паролі!
Ти напевно бачив фільми та читав книжки про шляхетних лицарів, що приховували своє ім'я, і хитрих шпигунів, які користувалися паролями. В Інтернеті тобі потрібно брати з них приклад. Ніколи не називайся своїм справжнім ім'ям та прізвищем і правильно обирай паролі! Стороннім людям зовсім не потрібно знати, як тебе звуть, і в них не повинно бути шансу дістатися твоєї особистої інформації. Запам'ятай головні правила:
· Твій псевдонім, що часто називають ніком, повинен бути таким, щоб ніхто не зміг здогадатися про твій вік, адресу, школу та іншу особисту інформацію.
· Твій пароль не повинен бути занадто легким, не варто обирати паролем своє ім'я або рік народження. Краще, нехай це буде щось близьке тобі, але не відоме стороннім. Наприклад, згадай свою улюблену страву, тоді паролем може бути піца або котлети. Ти легко запам'ятаєш такий пароль, а сторонні ніколи його не вгадають.
· Ніколи й нікому не повідомляй свій пароль, це твій особистий секрет!

4. Краще перепитати!
В Інтернеті ти можеш зустріти інформацію, фотографії або відео, які для тебе будуть не зовсім зрозумілі. У тебе можуть виникнути питання, на які ти не зможеш знайти відповідь. Обов'язково поговори зі своїми батьками та задай їм свої питання. Буває, що з батьками поговорити не виходить, тоді постав запитання старшим родичам, учительці або іншому близькому й авторитетному для тебе дорослому.

5. Не бійся!
Іноді ти можеш зустріти в Інтернеті щось, що може тебе налякати. Наприклад, тобі можуть загрожувати інші люди, або на сайтах можуть бути жорстокі фотографії та відео. Не лякайся! Просто є люди, що так розважаються – лякаючи інших. Пам’ятай, це просто інформація, яку ти можеш легко викинути з голови. А якщо не виходить – поділися своїм страхом з батьками, адже будь-які складності легше переборювати разом.

6. Завантажуй обережно!
У Інтернеті ти можеш знайти безліч корисних, кумедних або просто цікавих роликів, ігор, музики або фотографій. Багато що з них ти можеш легко скачати на свій мобільний телефон або комп'ютер. Проте будь обережним, ніколи нічого не завантажуй з невідомих тобі сайтів. По-перше, там може виявитися зовсім не те, що ти хотів отримати. А по-друге, разом із цікавим роликом ти можеш скачати й вірус, який пошкодить твій телефон або комп'ютер.

7. Безкоштовний сир.
Є таке прислів'я: «Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці». Вона означає, що якщо тобі пропонують взяти участь в «безпрограшній акції» або виграти в азартній грі, тебе намагаються обдурити. Наприклад, для участі в акції тебе попросять відправити SMS-ку, «забувши» сказати, що вона коштує великих грошей, а в азартних іграх на тебе будуть чекати хитрі й досвідчені супротивники. Не звертай уваги на яскраву рекламу й привабливі пропозиції. І звичайно, ніколи не погоджуйся, якщо тобі пропонують особисто приїхати кудись щоб забрати приз, або – дати свою домашню адресу, щоб тобі його принесли або надіслали.

8. Більше спілкуйся!
Намагайся побільше спілкуватися зі своїми однолітками в Інтернеті, і в реальному житті. Запишися за допомогою батьків у цікавий тобі гурток або спортивну секцію. Розмовляй і грай з однокласниками на перервах та з однолітками у дворі. Спілкуйся в чатах і на форумах по зацікавленням. Дуже важливо, щоб ти розвивався гармонійно та умів будувати відносини із самими різними людьми у реальному світі, і в Інтернеті! Це обов'язково стане тобі у пригоді в майбутньому, уміння спілкуватися потрібно для більшості сучасних професій.

9. Стань справжнім знавцем!
Дуже приємно відчувати себе справжнім знавцем Інтернету, комп'ютерних програм, мобільного телефону. Дізнавайся більше про можливості Інтернету та різних програм, особливо – програм, які допоможуть зробити твій Інтернет безпечнішим – антивірусах, спам-фільтрах, брандмауері. Попроси батьків розповісти тобі все, що вони про це знають, і сам шукай інформацію із цієї теми.

10. Дружи зі своїми батьками!
Часто тобі може здаватися, що батьки нічого не розуміють в твоїх захопленнях, що їм не цікаво те, чим ти займаєшся. Але не закривайся від батьків! Краще постарайся зробити їх своїми друзями. Обов'язково радься з ними по складних питаннях, розповідай про те, що нового ти довідався в Інтернеті, що тобі сподобалося, а що – навпаки, викликало переляк або інші неприємні емоції. Пам’ятай, батьки люблять тебе та хочуть, щоб у тебе все було гаразд. Крім того, у них значно більше досвіду спілкування з різними людьми, яким вони можуть з тобою поділитися.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

З года на збір та обробку персональних даних
«інтернет-порталу рейтингу освітніх закладів україни» (надалі-«інтернет-портал»),на внесення моїх особистих персональних даних «ПД»...

Бесіда на тему: «Правила протипожежної безпеки. Причини виникнення пожеж» Мета
...

I. Загальні відомості
Адреса сторінки в мережі Інтернет, яка додатково використовується емітентом для розкриття інформації

Про здійснення контролю за операціями резидентів, які передбачають...

Укладач : Венгрин М. С
Комп’ютерний набір та естетичне оформлення : Кіндрат З. В. – зав відділом інформаційних технологій (Інтернет-центр) ЦБ

Дата розміщення на сайті 11. 07. 2016р
Адреса сторінки в мережі Інтернет, яка додатково використовується емітентом для розкриття інформації

Закон україни
Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права І суміжних прав у мережі Інтернет

Система дистанційного обслуговування «Інтернет-банкінг» (далі – система іб )
«Банк», в особі заступника керуючого відділенням банку "регіональний центр в м. Донецьк " Сердюк Алла Олександрівна, який діє на...

Повідомлення про виникнення особливої інформації (інформації про...
Адреса сторінки в мережі Інтернет, яка додатково використовується емітентом для розкриття інформації

Щодо обкладення пдв імпорту програмної продукції та її постачання на території україни
Податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України та постачання...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

pravo.lekciya.com.ua
Головна сторінка