Пошук по сайту


Договір позички та податок з доходів фізичних осіб

Договір позички та податок з доходів фізичних осіб

ДОГОВІР ПОЗИЧКИ ТА ПОДАТОК З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
«Вісник податкової служби України»

N 21, від 1 червня 2005 р.
Чи виникає об’єкт оподаткування податком з доходів фізичних осіб у разі безоплатного надання фізичною особою об’єкта нерухомого майна юридичній особі за договором позички?
Законом N 889-IV установлено, що доходом з джерелом його походження з України є будь-який дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом відповідного звітного податкового періоду, до якого, зокрема, відносяться доходи від надання в оренду (лізинг).

Якщо в договорі оренди нерухомого майна визначено плату за оренду такого майна, її оподаткування провадиться в порядку, визначеному п. 9.1 ст. 9 Закону N 889-IV.

Податковим агентом платника податку — орендодавця при нарахуванні доходу від надання в оренду нерухомого майна є орендар (пп. 9.1.2 п. 9.1 ст. 9 Закону N 889-IV).

Згідно з пп. «б» пп. 9.1.4 п. 9.1 ст. 9 Закону N 889-IV договір оренди нерухомого майна підлягає нотаріальному посвідченню, при цьому нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір податковому органу за основним місцем проживання платника податку — орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України.

Об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше мінімальної суми орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, встановленою Кабінетом Міністрів України, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості, з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких розташована така нерухомість, та оприлюднюється у спосіб, найбільш доступний для жителів такої територіальної громади. Якщо таку мінімальну вартість не встановлено чи не оприлюднено до початку звітного податкового року, то об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, визначеного в договорі оренди.

Відповідно до Цивільного кодексу (ст. 827) за договором позички одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов’язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку.

До договору позички застосовуються положення глави 58 Цивільного кодексу. Договір позички між юридичною та фізичною особою укладається в письмовій формі.

Договір позички будівлі, іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається в письмовій формі, а при укладенні такого договору строком на один рік i більше підлягає нотаріальному посвідченню (статті 828 i 793 Цивільного кодексу).

Виходячи з положень ст. 9 (пп. «б» пп. 9.1.4 п. 9.1) Закону N 889-IV, статей 827, 828 та глави 58 Цивільного кодексу у разі надання в безоплатне користування об’єкта нерухомого майна договір позички підлягає укладенню у письмовій формі та нотаріальному посвідченню.

За нотаріальне посвідчення договору позички державними нотаріальними конторами справляється державне мито в розмірі відповідно до п. 3 ст. 3 Декрету N 7-93. За нотаріальне посвідчення договору позички приватними нотаріусами справляється плата за домовленістю сторін.

Якщо за договором позички будівлі, іншої капітальної споруди (їх окремих частин), укладеним у письмовій формі та нотаріально посвідченим, одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов’язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку, дохід у платника податку, який надає зазначене майно в безоплатне користування за договором позички, відповідно до ст. 1 Закону N 889-IV не виникає.
Перелік використаних нормативних документів
Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. N 435-IV (зі змінами та доповненнями, за текстом — Цивільний кодекс)
ЗАКОН УКРАЇНИ N 889-IV від 22.05.2003 р. «Про податок з доходів фізичних осіб» (зі змінами та доповненнями);
ДЕКРЕТ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ N 7-93 від 21.01.93 р. «Про державне мито» (зі змінами та доповненнями)

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Закон «Про податок з доходів фізичних осіб»
Податкові соціальні пільги І податковий кредит при сплаті податку з доходів фізичних осіб

Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"
Про внесення змін до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” щодо оподаткування спадщини

Інструкція про порядок нарахування платником податку податкового...
На виконання статті 5 Закону України від 22 травня 2003 року n 889-iv "Про податок з доходів фізичних осіб" та керуючись статтею...

Державна податкова адміністрація україни лист від 19. 04. 2005 р....
Порядок сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб, у тому числі тих, які здійснюють незалежну професійну...

Закон україни про податок з доходів фізичних осіб
У тексті Закону слова "недержавне пенсійне страхування" в усіх відмінках замінено словами "недержавне пенсійне забезпечення" у відповідному...

Публічна пропозиція аб "укргазбанк" на укладення Договору комплексного...
Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб (надалі – Публічна пропозиція) з метою надання банківських послуг,...

1 Адміністрування податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності
Вступне слово

Щодо оподаткування доходів отриманих адвокатами незалежниками податком...

Додаток 1 до Протоколу засідання Тарифного комітету №121128/3 від 28. 11. 2012р
Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб (надалі – Публічна пропозиція) з метою надання банківських послуг,...

Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку...
України податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, та сум утриманого з них податку...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

pravo.lekciya.com.ua
Головна сторінка