Пошук по сайту


Усний журнал з презентацією на тему: «снід загроза людству»

Усний журнал з презентацією на тему: «снід загроза людству»Шполянська загальноосвітня школа I-III ступенів №5

Усний журнал з презентацією на тему: «СНІД – загроза людству»

Підготувала

вчитель Шполянської

ЗОШ I-III ступенів №5

Курінна Л.В.

2012 рік

Звучить тиха мелодія. Душа дівчини, хворої на СНІД, звертається до однолітків:

Ми ще живі, але нас уже нема…

Однолітки, звертаюся до вас, щоб ви мене почули, подумали й зрозуміли. Я й інші з мого оточення багато чого раніше не розуміли.

Мені 16 років. Ось уже 2 роки, як я хвора на СНІД. У лікарні я не одна, тут у мене такі ж подруги й друзі. Тепер на все ми дивимося інакше, ніж раніше...

…Четверо моїх друзів, учорашніх школярів, померли. У моргах лежать молоді. Ми вже хоронимо один одного. Нам хочеться жити! Краще б нам працювати, вчитися, ніж помирати.

У нас не буде кохання, не буде сім’ї, ми не народимо дітей.

Ми ще живі, але нас уже нема. Нас залишили без дитинства й відібрали нашу юність і наше майбутнє.

Як би я була вдячна тому, хто вирвав би у мене з рук цигарку, шприц, хто б прийшов на допомогу і витягнув мене з прірви.

Допоможіть, хто небайдужий до цієї проблеми, зупиніть те, що відбувається навколо. Допоможіть зупинити. Допоможіть прийняти закони й заборонити порнолітературу, фільми, наркотики, горілку. Ми гинемо…

Ми ще живі, але нас уже нема.

А так же хочеться жити…
Звучить пісня «Так хочеться жити»
Життя — це шанс, це велич — прийми його, це обов'язок — виконай його, це скарб — бережи його, це гімн — заспівай його, це радість — насалоджуйся ним.

“Життя — це те, що люди більш за все намагаються зберегти і менш за все бережуть” , - говорив Ж.Любрюйєр.
Епідемія СНІДу, що розпочалася у XX ст., стала викликом не тільки нинішньому поколінню, а й їх дітям, що мають народжуватися у XXI столітті.
Соціологічні опитування виявляють низький рівень знань щодо проблеми ВІЛ/СНІДу серед молоді. Приблизно 20% опитаних вважають, що ВІЛ передається під час поцілунку, через укуси комах. Вірять, що можна заразитися в разі спільного використання з інфікованою людиною зубної щітки, рушника, мила. Вважають, що можуть захистити себе, використовуючи не тільки презервативи, але й інші методи контрацепції. Деякі думають, що ВІЛ-інфекція виліковна,але це не так.

.

«Хто попереджений, той захищений», - саме так говорить французьке прислів'я. Сьогоднішня акція - це попередження всім про болючу рану суспільства - СНІД.


ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ СНІДу

 • Перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано в 1981 р. у США. Спочатку хвороба видавалася вельми загадковою. У Франції, як тільки з'явилися перші повідомлення про таємничу хворобу, сформували групу дослідників під керівництвом ученого-вірусолога Люка Монтеньє для її вивчення.

 • Протягом двох років (починаючи з 1981 р.) було з'ясовано загальну картину хвороби, виявлено її збудника - вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), розроблено методи, за допомогою яких знаходять вірус хвороби в організмі людини, встановлено механізм негативної дії вірусу на організм.

 • Вперше ВІЛ був виділений та індефікований у 1983 р. французькими вченими на чолі з Монтеньє в Пастерівському інституті в Парижі. Водночас про факт відкриття вірусу, котрий спричиняє СНІД, повідомили американські вчені з Національного інституту здоров'я на чолі з Робертом Гало.

 • Таким чином, успіхи у вивченні ВІЛ та СНІД насправді великі, але невідомого в дослідженні цієї проблеми ще багато.

 • ВІЛ - це вірус імунодефіциту людини, який розвивається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму та розвитку СНІД.ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ ВІЛ ТА СНІД

В - «Вірус» - збудник захворювання.

І - «Імунодефіциту» - відсутність захисної реакції системи організму, яка забезпечує захист від мікроорганізмів, що спричиняють хворобу.

Л - «Людини»
С - «Синдром» - ряд симптомів, що вказують на наявність якоїсь хвороби чи стану

Н - «Набутого» - такого, що набутий протягом життя, а не від народження.

І - «Імунного» - стосується імунної системи, яка забезпечує захист людини від мікроорганізмів, що спричиняють хворобу.

Д - «Дефіцит» - в даному випадку відсутність захисної реакції імунної системи людини на наявність в організмі шкідливих бактерій.

Фрагмент кінофільму.

«Дискусія»

- хто винен, ваша думка?

- чи можете сказати «Ні», коли це потрібно?

- політика не лікувати, а попереджувати.

Висновки:

 • уникати випадкових статевих зв’язків

 • зменшити число статевих партнерів

 • застосування презерватива

 • не користуватися випадковими шприцами для ін’єкцій

 • за будь-яких підозр звертатися до лікаря

 • вести здоровий спосіб життя

 • піклуватися про своє здоров’я

Важливо пам’ятати, що від вашої поведінки залежить запобігання СНІДу!

Боротьба проти СНІДу – це соціальна проблема, яка має поведінковий характер і залежить від профілактичних заходів.
СТАТИСТИКА

На сьогодні ситуацію у світі характеризують як пандемію ВІЛ-інфекції. За даними програми ООН-СНІД, число інфікованих у світі перевищило 433 млн людей. Щорічно у світі реєструється 5 млн ВІЛ-інфікованих, помирає з млн. людей. Щодня у світі заражається ВІЛ 16 тис. людей. За даними фонду ООН, кожні 14 секунд у світі вірусом імунодефіциту людини заражається одна людина у віці від 15 до 24 років.

Нині Україна посідає перше місце по кількості ВІЛ-інфікованих серед країн Східної Європи. Серед молоді перше місце з усіх причин смертності – СНІД.

За весь період реєстрації ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні вмерло 11 822 людини, з них 233 дітей.

У Берліні перед музеєм історії народознавства прокладено алею кам’яних плит із вирізьбленими на них іменами і не видно її ні кінця, ні краю. Назва алеї «Роздолля роздумів». Майже щомісяця алея подовжується новими плитами-іменами. Людей, чиї прізвища стоять на кам’яних глибах, поєднує одне – вони досягли великих успіхів, адже серед них музиканти, філософи, спортсмени, актори, танцюристи, але померли вони від СНІДу…

На фоні пісні Ф. Меркурі діти розповідають про видатних людей, які померли від СНІДу.
Фредді Мерк’юрі – соліст групи Queen
Як стверджував Джим Хаттон в своїй книзі «Mercury and Me», Фредді Мерк’юрі було поставлено діагноз СНІД ще навесні 1987 року. Однак в тому ж саме році Мерк’юрі в публічному інтерв'ю стверджував, що отримав негативний результат при тестуванні на СНІД. Незважаючи на його заперечення, протягом наступних декількох років британською пресою продовжували повзти чутки, що підігрівалися змінами у зовнішньому вигляді Мерк’юрі, відсутністю турів Queen та повідомленнями колишніх коханців у різних таблоїдах. До кінця свого життя Мерк’юрі постійно був переслідуваний натовпом фотографів, в цей же час таблоїд «The Sun» випустив серію статей, що стверджували про серйозну хворобу Мерк’юрі, підтверджуючи це його виснаженою зовнішністю в одному з його останніх відео.


Рок Хадсон – американський актор кіно і телебаченя

Рано вранці 2 жовтня 1985 доглядальниця, привітання поліпшенням самопочуття Хадсона, яке, як вона потім пояснювала близьким актора, настало після «кількох днів її молитов над хворим», одягла ледь живого актора і посадила його на стілець. Побачив це Том Кларк, прийшов в жах і моментально уклав Хадсона в ліжко. На запитання, чи хоче він кави, актор відповів: «Мені здається, що ні». Це були його останні слова. Він одразу заснув, а через годину - о 8.30 за місцевим часом - Хадсон помер уві сні.

Рок Хадсон помер 2 жовтня 1985 , ставши однією з перших знаменитостей, які померли від СНІДу . У висновку про смерть безпосередньою причиною було вказано «припинення серцевої і легеневої діяльності», а в якості першопричини були названі «запалення лімфосістеми і СНІД».

Ліка Добрянська – Російська театрально- і кіноактриса

Актриса померла посля довгої боротьби зі СНІДом після 20 днів після закінчення зйомок серіалу «Школа».

Артур Еш – тенісист
В 1998 році Артур виявив у себе СНІД. Більш за все зараження ВІЛ-інфекцією

сталося під час переливання крові, коли йому робили операцію на серці. Еш в 1992 році створив прес-конференцію для публіки, а вже в наступному році помер.


ОЗНАКИ ХВОРОБИ

ВІЛ-інфекція розвивається поступово, після зараження людина тривалий час може не відчувати ознак хвороби. Цей період може тривати до 10 років і більше й закінчується СНІДом, який дотепер залишається невиліковною хворобою. Установити ВІЛ можна через один-три місяці після проникнення вірусу до організму людини з допомогою спеціального аналізу крові, який виявляє антитіла до вірусу.

Ознаки:

 • постійна втома;

 • підвищена температура, озноб, сильне нічне пітніння;

 • зменшення ваги;

 • опухлість лімфатичних вузлів, що триває понад два місяці;

 • поява плоских та випуклих виразок рожевого кольору на поверхні шкіри чи під шкірою;

 • постійна діарея;

 • постійний сухий кашель, що супроводжується задишкою.


ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ

(показ слайдів, а учні називають шляхи зараження )

Назвіть шляхи зараження ВІЛ-інфекцією, які зображені на даних слайдах:


 • у результаті використання для ін’єкцій нестерильних шприців;

 • при переливанні інфікованої крові;

 • від вагітної жінки, інфікованої ВІЛ, новонародженій дитині;

 • заразитися можливо під час манікюру, педикюру – за цих процедур часто бувають поранення;

 • татуювання чи криваві ритуали;

 • у разі статевого контакту із хворим або зараженим вірусом СНІДу.


ВІЛ живе лише в організмі людини. Потрапляючи в повітря, він швидко гине. Єдиним місцем, де вірус добре "почувається” і має спроможність рухатися, є біорідини людини: кров, сперма, вагінальні виділення, материнське молоко. Вірус може знаходитися і в інших рідинах: сечі, слині, поті, але його концентрація в них дуже низька. Від концентрації вірусу залежить і об’єм рідини, що повинен попасти в кров іншої людини для того, щоб відбулося зараження. Наприклад, необхідна для зараження кількість вірусу міститься в краплині крові, яка поміщається на кінці швейної голки. Об’єм слини з такою ж кількістю вірусу складає 4 літри.

У результаті вивчення декількох тисяч хворих у світі, установлено, що вірус СНІДу передається:

 • у разі статевого контакту із хворим або зараженим вірусом СНІДу;

 • у результаті використання для ін’єкцій нестерильних шприців;

 • при переливанні інфікованої крові;

 • від вагітної жінки, інфікованої ВІЛ, новонародженій дитині;

 • заразитися можливо під час манікюру, педикюру – за цих процедур часто бувають поранення;

 • татуювання чи криваві ритуали.

Вірус імунодефіциту людини сам по собі дуже нестійкий. Він швидко гине під впливом простих дезінфікуючих засобів: спирту, марганцівки, хлораміну, високої температури, під час кип’ятіння гине миттєво. Але якщо потрапляє в організм, знищити його вже не можливо. Захворювання розвивається повільно, але впевнено.

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ВІД СНІДу???
Рольова гра «ВІЛ-СНІД – очима наших громадян»
Дійові особи: громадянка 1, мати двох дітей, які навчаються в 6-му та 9-му класах; громадянка 2, яка багато чула про ВІЛ-СНІД; громадянин, що впевнений, що знає все про ВІЛ-СНІД.

Громадянка 1: Як важко бути сучасними батьками. Постійно кудись поспішаєш, ніколи й поспілкуватися з дітьми. А вчора прислухалася до їхньої розмови і здивувалася: вони обговорювали СНІД.

Громадянка 2: Що ж тут дивного, я чула у школі проводять уроки з вивчення проблем СНІДу.

Громадянка 1: Чи можуть ці уроки вберегтися від страшної хвороби?

Громадянка 2: Вберегтися справді важко. Я чула, що СНІД передається через рукостискання, під час користування громадським транспортом, туалетом та басейном. А ще – через укуси комарів та інших комах.

Громадянка 1: Якщо це правда, то порятунку від цієї хвороби немає?

Громадянин: Чого ви такі перелякані? Нехай бояться наркомани, гомосексуалісти та ті, кого називають працівниками секс-бізнесу. Я точно знаю, іншим СНІД не страшний.

Громадянка 1: Хто знає, що може утнути СНІД? Якщо хвороба невиліковна, вихід один – профілактика.

Спробуйте прокоментувати побачене.


2. Вікторина

1) У чому суть руйнівної дії ВІЛ на організм?

а) руйнує згортаючи систему крові;

б) викликає дисбактеріоз;

в)викликає руйнування кісткової тканини;

г) руйнує імунну систему людини

2) Контакт із якими рідинами організму найнебезпечніший у розумінні інфікування ВІЛ?

а) слина;

б) кров;

в) сперма;

г) сльози;

д) сеча;

3) Укажіть шляхи передачі ВІЛ-інфекції:

а) незахищений сексуальний контакт;

б) користування загальним посудом;

в) повітряно-крапельний шлях;

г) переливання крові й використання загальних нестерильних шприців;

д) від матері до дитини (вагітність, пологи);

4) Як людина може довідатися, що в неї ВІЛ?

а) якщо вона піклується про своє здоров’я, вона відчує це в перші години;

б) здавши кров на аналіз на антитіла до ВІЛ;

в) відчує нездужання;

г) здавши мазки й бактеріологічні посіви в лікаря-венеролога;

5) З якого моменту після інфікування людина може заразити інших?

а) після закінчення періоду «вікна»;

б) коли розів’ється СНІД;

в) відразу, з моменту свого зараження;

г) на останній стадії СНІДу;

6) Вірус імунодефіциту може довго зберігати дієздатність:

а) перебуваючи у воді;

б) перебуваючи в повітрі;

в) перебуваючи в крові, грудному молоці;

г) перебуваючи в піхвових виділеннях;

Вправи «Що б ви зробили?»
Мета: на прикладі конкретних ситуацій навчити підлітків оцінювати ступінь ризику ВІЛ-інфіковання.
Ситуація № 1

Вадим після школи продає газети. Він почув, що Олексій, який працює поруч з ним, хворіє на СНІД. Мати Вадима, дізнавшись про це, вимагає, щоб він покинув цю роботу.

Запитання:

1.Що Вадим має розповісти своїй матері про шляхи поширення ВІЛ?

2. Чи повинен він залишати свою роботу? Якщо «так» (або «ні»), то чому?

3. Який ступінь ризику для Вадима інфікуватися ВІЛ, працюючи разом з Олексієм?
Ситуація № 2

Юрі 15 років, він інфікований ВІЛ, який викликає СНІД. Юра не виглядає хворим, але швидко стомлюється. Він продовжує ходити до школи, але не знає, чи потрібно розповідати комусь про те, що він ВІЛ-інфікований.

Запитання:

1. Чи повинен Юра і далі відвідувати школу? Якщо «так» (або «ні»), то чому?

2. Чи повинен він розповісти комусь про те, що він ВІЛ-інфікований? Якщо так, то кому?

3. Як ви відреагуєте, якщо він розповість про це вам?

4. Який ступінь ризику для вас, якщо Юра сидітиме поруч у школі?
Ситуація № 3

Лист ВІЛ-інфікованого Олексія «Боріться з інфекцією, а не з людьми»
«Я працював кухарем, коли дізнався, що в мене виявлено ВІЛ. Узяв відпустку та поїхав світ за очі – побути на одинці із самим собою, подумати, як жити далі. Коли повернувся, мій шеф якимось чином уже дізнався про те, що я – ВІЛ-інфікований, і показав мені на двері…

Деякі з моїх знайомих, які теж ВІЛ-інфіковані, розповідали, що коли про це ставало відомо, вони не тільки втрачали роботу, а й не могли ніде влаштуватися на інше робоче місце. Їм відмовляли в медичному обслуговуванні, а одного навіть вижили з рідного селища.

І зараз мене та моїх ВІЛ-інфікованих друзів непокоїть питання: що нам треба зробити, аби суспільство зрозуміло, що потрібно боротися з вірусом, а не з людьми?

З повагою, Олексій»
Запитання:

1. Чи правильно зробив шеф Олексія, звільнивши його з роботи?

2.Що робити знайомим Олексія, які теж ВІЛ-інфіковані?

3. Чи мали право відмовляти знайомим Олексія в медичному обслуговуванні?

1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СОЛІДАРНОСТІ З ВІЛ ПОЗИТИВНИМИ ЛЮДЬМИ

ЧЕРВОНА СТРІЧКА
1988 р. — 1 грудня оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Зареєстровано першу смерть від СНІДу в Україні.
Жоден захід в області СНІДу зараз не обходиться без "червоної стрічки" - шматочка шовкової стрічки, складеної в особливий спосіб. Червона стрічка - міжнародний символ боротьби зі СНІДом, який використовують як логотип і ВООЗ, і агентства ООН і незлічена кількість добродійних фондів.

Американському художнику Франку Муру було призначено увійти до історії як "творцеві червоної стрічки". Саме так його згадували в некрологах, коли він помер в 2002 році в результаті лімфоми - раку, пов'язаного зі СНІДом. Треба відзначити, що до цього він жив з ВІЛ-інфекцією більше 20 років.

Те, що головною справою його життя всі до цих пір вважають шматочок шовкової стрічки, може видатися досить дивним.

Своє "відкриття" Франк Мур зробив, працюючи в асоціації художників "Візуальний СНІД", яка об'єднала в 1980-х роках ВІЛ-позитивних людей мистецтва, і продовжує успішно діяти і понині. Захворювання наносило сильну утрату культурі - вже багато талановитих художників, музикантів і інших людей мистецтва померли від СНІДу. Активісти вирішили привернути увагу саме до цього факту, щоб хоч якось "розворушити" суспільство.

Ідея Мура була проста, і, як будь-яка геніальна думка, вона вже давно "витала в повітрі". Справа була в 1991 році, і Мур звернув увагу на те, що сусідня сім'я носила жовті стрічки - на знак надії, що їх дочка-військовослужбовець благополучно повернеться з Персидської затоки. Стрічки складалися так, що нагадували перевернену букву "V" - символ перемоги. Для природженого активіста, Франка Мура, боротьба зі СНІДом теж була війною, хай і "внутрішньою" - битвою, якій не видно кінця, а втрати все продовжуються. "Стрічка може бути метафорою і для СНІДу теж", - вирішив він.

Був вибраний червоний колір - колір крові, однієї з рідин людського тіла, в якій міститься вірус, але так само і символ "кровного братерства", і пристрасті, яка завжди рухала Муром. Художники з "Візуального СНІДу" на якийсь час залишили мольберти, зосередившись на складанні стрічок - їх робили сотні і сотні тисяч, оскільки проект потрібно було зробити популярним в найкоротші терміни.
Справжнє визнання проект отримав тільки під час церемонії вручення нагород "Tony Awards" в 2000 році. Всіх номінантів і учасників переконали надіти червоні стрічки. Червона стрічка (перевернене "V") стала символом співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДУ. 1-го грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носять всі у всьому світі. З тих пір стрічки стали просто частиною дрес-коду на Оскарі і подібних "тусовках". Художники добилися бажаної мети - СНІД почав, хай і неявно бути присутнім в центрі суспільної уваги. Проста стрічка порушила "обітницю мовчання" відносно епідемії.

ПІДТРИМКА ХВОРИХ


 1. «Коло побажань» На паперових долоньках написати слова підтримки ВІЛ-інфікованимІ зараз, після всього почутого і побаченого сьогодні, скажіть своє слово щодо ВІЛ-інфікованих людей.

Ніхто не застрахований від зараження. Але люди кажуть: "Береженого – Бог береже”. Тому здоровий спосіб життя, дотримання гігієнічних і морально-етичних норм поведінки є першою і основною гарантією від зараження СНІДом.

Отож, ця проблема — це проблема кожного!

Який вихід? Здоровий спосіб життя!


А хто відповідає за спосіб вашого життя? За ваше майбутнє?

Висновки, які ви зробите особисто для себе, — це ваше майбутнє: успішне, довге, блискуче, чи коротке та непримітне...

Ми не повинні бути байдужими до власного життя та життя інших людей. Яким же повинно бути наше майбутнє? Чи є в ньому місце для СНІДу? (Діти роблять висновок.)


3. Діти співають пісню «Бережи любов»

Цінуй життя – зупини СНІД!

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Усний журнал
Хімічні вечора

Усний журнал. Хід заняття
Мета: вшанувати пам`ять Павла Чубинського; познайомити учнів з історією написання Гімну України; виховувати повагу до історичного...

Постанова від 18 грудня 1998 р. N 2026 Київ Питання запобігання та...
На виконання Закону України "Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (снід) та соціальний захист населення"...

Бюлетень інформаційно-аналітичних матеріалів Додаток до журналу «Україна:...
Введення інституту префектів в Україні: користь чи загроза для місцевого самоврядування 6

Сергій Троян транскордонна співпраця україни у соціополітичному вимірі...
Сторія та правознавство: Науково-методичний журнал. – 2010. Грудень. – №34 (242). – С. 16-4 – 16-6)

Снід, наркоманія, алкоголізм як проблема журналістики
Статистичний щорічник України 2001 / Державний комітет статистики України. К.: "Молодь", 2002. – 185с

Закон “ Про освіту”
Планування інструктажів з безпеки життєдіяльності, з протипожежної безпеки, цивільної оборони та вивчення правил дорожнього руху....

Про проект змін до законодавчих та нормативних актів України, спрямованих...
Внаслідок цього трапляються випадки проектування та будівництва складних І відповідальних об’єктів недостатньо кваліфікованими виконавцями,...

Та фундаментобудування
«Українське товариство механіки ґрунтів, геотехніки та фундаментобудування», журнал «Світ геотех-ніки» запрошують Вас взяти участь...

Затверджено
Поліпшення стану громадського здоров'я шляхом поступового зниження рівня захворюваності населення за основними віковими демографічними...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

pravo.lekciya.com.ua
Головна сторінка