Пошук по сайту


Методичні рекомендації по розробленню проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

Методичні рекомендації по розробленню проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянкиМетодичні рекомендації

по розробленню проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки
Дані Методичні рекомендації розроблені з метою уніфікованого застосування норм діючого законодавства на території Харківської області при розробці проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (далі – проект землеустрою).

Проект землеустрою розробляється на підставі:

рішення сільської, селищної, міської ради, районної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок;

укладених договорів між землевласниками і землекористувачами та розробником проекту землеустрою;

судового рішення;

відповідно до Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року N 677.

Договір про розроблення проекту землеустрою укладається у відповідності до Типового договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року N 266 .
Вимоги до складу вихідних даних

І. Для розробки проекту землеустрою, на замовлення виконавців робіт, державний територіальний орган земельних ресурсів на платних засадах надає:

- технічне завдання на виконання робіт;

- вихідну земельно - кадастрову інформацію;

- умови відведення земельної ділянки;

- викопіювання з чергового кадастрового плану;

- у разі відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення - довідку про склад ґрунтів.
Вимоги до складу проекту землеустрою.

І. Вихідні дані для розробки проекту землеустрою отримані в органах земельних ресурсів.
ІІ. Пояснювальна записка повинна містити:

- основні відомості про земельну ділянку;

- правові засади розробки проекту;

- проектне рішення;

- етапи виконання робіт, у тому числі опис проведення кадастровою зйомки,

Основні відомості про земельну ділянку та правові засади розробки проекту є вихідними даними, проектне рішення містить пропозиції розробника проекту і має бути індивідуально адаптованими до кожного проекту.
ІІІ. Графічні матеріали проекту землеустрою:

  1. План відведення земельної ділянки повинен відображати земельну ділянку, що відводиться та прилягаючу ситуацію з нанесенням існуючих землевласників та землекористувачів. На кресленні повинні бути: опис суміжників, експлікація за формою 6-зем, умовні позначення, штамп з зазначенням місцезнаходження земельної ділянки, виконавця робіт, підписами керівника та відповідального за якість робіт.

Креслення земельної ділянки, що відводиться, повинно містити номери поворотних точок, проміри між ними, внутрішні контури і угіддя, в разі наявності обмеження.

План відведення повинен бути погоджений посадовою особою територіального органу земельних ресурсів.

2. Викопіювання з чергового кадастрового плану погоджене посадовою особою територіального органу земельних ресурсів.

3. План меж зон обмежень і сервітутів (за наявності обмежень), погоджений посадовою особою територіального органу земельних ресурсів.

4. Креслення перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).

5. Кадастровий план земельної ділянки складений у відповідності до вимог статті 34 Закону України “Про державний земельний кадастр”. При цьому координати земельної ділянки відображаються на екземплярі кадастрового плану, який у складі проекту передається до Державного фонду документації із землеустрою.

Кадастровий план повинен бути погоджений посадовою особою територіального органу земельних ресурсів.


  1. Матеріали вирахування площ:

1. Креслення меж землекористування, за рахунок якого відводиться земельна ділянка, з зазначення складу угідь земельної ділянки на час відведення та умовними позначеннями.

2. Креслення контурів угідь.

3. Відомість вирахування площ.

4. Поконтурна відомість.

5. Експлікація складу угідь за формою 6-зем.

6. Каталог координат в архівному екземплярі.
Проект також повинен містити акт встановлення та погодження меж земельної ділянки, акт встановлення меж зон обмежень і сервітутів (за наявності), акт прийому-передачі межових знаків.

Акт встановлення та погодження меж підписується виконавцем робіт та власниками/користувачами суміжних земельних ділянок.

Акт встановлення меж зон обмежень підписується власником (користувачем) земельної ділянки та виконавцем робіт із землеустрою.

Акт прийому-передачі межових знаків підписується власником (користувачем) земельної ділянки та виконавцем робіт із землеустрою перед заповненням бланка державного акта на право власності на земельну ділянку, бланка державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, або укладанням договору оренди земельної ділянки.

Межові знаки не встановлюються на бажання власника (користувача) - у разі якщо межі земельних ділянок в натурі (на місцевості) збігаються з природними та штучними лінійними спорудами і рубежами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, шляхами, шляховими спорудами, парканами, огорожами, фасадами будівель та іншими лінійними спорудами і рубежами тощо). Бажання власника повинно бути письмовим і є складовою частиною проекту землеустрою.

Присвоєння кадастрового номера земельної ділянки відбувається у відповідності до постанови Кабінету Міністрів від 18 серпня 2010 року N 749 “Про затвердження Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці”.

Підготовлений XML файл перевіряється єдиним програмним продуктом для суб’єктів господарювання, територіальних органів Держземагентства, ХРФ ДП “ЦДЗК” (при наявності).

Після проведення процедури визначення кадастрового номера проект землеустрою погоджується Відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів від 23 грудня 2009 року N 1420 “Деякі питання реалізації статті 186-1 Земельного кодексу України”.

Зазначені в методичних рекомендаціях вимоги до складу та змісту проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки вступають в силу після дати їх схвалення та є рекомендованими до використання розробниками документації із землеустрою та територіальними органами Держземагентства.

Враховуючи особливості відведення земельних ділянок різних категорій та цільового використання, до проекту додаються інші документи і матеріали, передбачені законодавством.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Рішення Хмельницької міської ради
Затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки у власність громадянам

Інформаційна картка надання дозволу на розробку проекту землеустрою...
Надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянам

Інформаційна картка надання дозволу на розробку проекту землеустрою...
...

Рішення №17/557 від 29 вересня 2016 року м. Боярка
Про відмову надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва І обслуговування...

Рішення №13/ від 12 липня 2016 року м. Боярка
Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва І обслуговування житлового будинку,...

На засіданні обласної міжвідомчої робочої групи з питань раціонального...
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється для

Украина харьковский городской совет харьковской области
Про надання дозволу юридичним та фізичним особам на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення)...

Укра ї н а теофіпольська районна державна адміністрація
Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок

Інформаційна картка поновлення договору оренди земельної ділянки
Управління земельних ресурсів та земельної реформи, вул. Подільська,10/1, тел. 76-43-00

Методичні рекомендації щодо застосування регістрів журнально-ордерної...
Методичні рекомендації щодо застосування регістрів журнально-ордерної форми обліку для сільськогосподарських підприємств (далі –...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

pravo.lekciya.com.ua
Головна сторінка