Пошук по сайту


Пенсії за вислугу років працівникам охорони здоров`я

Пенсії за вислугу років працівникам охорони здоров`я

Пенсії за вислугу років працівникам охорони здоров`я
Пенсія за вислугу років призначається за зайнятість на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності. Питання права на пенсію за вислугу років працівникам, охорони здоров'я урегульовано Законами України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та Про пенсійне забезпечення, іншими нормативними актами.

Положення Закону України “Про пенсійне забезпечення” застосовують у частині визначення права на пенсію за вислугу років. Пунктом “e” статті 55 цього Закону передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров'я (як чоловіки, так і жінки) за наявності спеціального стажу роботи за Переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (зі змінами) та іншими нормативно-правовими актами.

Спеціальний стаж обчислюють за даними трудової книжки. За необхідності надається уточнювальна довідка закладу (установи) та інші документи. Зарахування до спеціального стажу періоду навчання в навчальних закладах чинним законодавством не передбачено.

З 01 квітня 2015 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02.03.2015 № 213-VIII, яким передбачено поступове збільшення кількості років спецстажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, - з 25 до 30 років (на шість місяців щороку) (табл.1).
Таблиця 1

Необхідний спеціальний стаж для призначення пенсії за вислугу років працівникам охорони здоров'я (для чоловіків та жінок)

frame1

До 01 січня 2016 року пенсія за вислугу років призначалася за умови наявності необхідного спеціального стажу незалежно від віку.

24 грудня 2015 року ухвалено Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” № 911-VIII, яким зокрема внесено зміни до пункту “е” статті 55 закону України “Про пенсійне забезпечення”. Відповідно до цих змін, з 01 січня 2016 року окрім необхідного спеціального стажу однією із основних умов призначення пенсії за вислугу років є досягнення відповідного пенсійного віку (табл.2).
Таблиця 2

Пенсійний вік для призначення пенсії за вислугу років працівникам охорони здоров'я (для чоловіків та жінок)

frame2

Отже, з 01 січня 2016 року пенсії за вислугу років призначають при досягненні віку, який визначається в залежності від дати народження особи, та за наявності необхідного спеціального стажу роботи.

Водночас, збережено право на призначення пенсії по вислузі років незалежно від віку особам, які мали вислугу років відповідної тривалості станом на 01.04.2015 або на 01.01.2016.

Отже, працівники охорони здоров'я, в яких є спеціальний стаж роботи на 01.04.2015 - 25 років або на 01.01.2016 - 25 років 6 місяців, мають право на призначення пенсії за вислугу років при зверненні в будь - який час незалежно від віку.

Наприклад, лікар, 01.01.1967 року народження, вже відпрацювала на посаді, яка дає право на пенсію за вислугу років, станом на 01 квітня 2015 року — 25 років або станом на 01 січня 2016 року — 25 років 6 місяців, то вона будь-коли може скористатися правом виходу на пенсію, звільнившись із посади, що дає право на таку пенсію. Отже, їй не треба чекати досягнення віку 51 рік.

Нагадуємо, що пенсії за вислугу років призначають у разі звільнення з роботи, що дає право на цю пенсію. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії (незалежно як: чи за основним місцем чи за сумісництвом), виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що настає за днем звільнення з роботи.
Увага! Пенсіонери, які одержують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (чоловіки — 60 років, жінки — за схемою), не мають право на перерахунок зазначеної пенсії відповідно до пункту 4 статті 42 зазначеного закону (через кожні два роки після призначення (попереднього) перерахунку).
Разом з тим, працівники охорони здоров'я, які не скористалися правом виходу на пенсію за вислугу років мають своєрідний бонус - при виході на пенсію за віком можуть одержати одноразову грошову допомогу відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Грошова допомога надається особам, які звернулися за призначенням пенсії за віком після 01.10.2011, за таких умов: пенсію за віком призначено після 01.10.2011; на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е” - “ж” статті 55 Закону “Про пенсійне забезпечення”; є необхідний страховий стаж на зазначених посадах: для чоловіків — 35, для жінок — 30 років. Страховий стаж враховується в календарному обчисленні; до цього особа не отримували будь-яку пенсію.

Одноразова грошова допомога виплачується у розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення та не підлягає оподаткуванню.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Умови призначення пенсії
Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років

Порядок обрахунку педагогічного стажу
Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 року №78 встановила порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним працівникам,...

Н а к а з
Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської

Нарахували мінімальну пенсію 949 грн. Із 01. 09. 2015 розмір пенсії...
Вийшла на пенсію достроково в червні 2013 го у віці 55 років із загальним стажем 36 років 8 місяців. Нарахували мінімальну пенсію...

Єдина система контролю роботи з охорони життя І здоров'я учасників освітнього процесу
У на­шому дошкільному навчальному закладі ми створили єдину систему роботи з охорони життя І здоров'я учасників освітнього процесу,...

Міністерство охорони здоров'я україни державна санітарно-епідеміологічна...
Протягом останніх 3 років на територію України було завезено 387 випадків малярії з 24 країн далекого зарубіжжя та з 5 країн снд,...

Програма навчання у програмі можливі зміни Нагородження найбільш...
Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та управління охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації...

Програма навчання у програмі можливі зміни Доповідь «Нарада з питань...
Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та управління охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації...

Міністерство міністерство освіти І науки україни охорони здоров’я україни
Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти І науки України на численні звернення щодо вирішення окремих питань...

Про особливості діяльності практичних психологів (соціальних педагогів)...
Психологічна служба в структурі освіти, якій в 2001 р виповнюється 10 років, є складовою державної системи охорони фізичного І психічного...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

pravo.lekciya.com.ua
Головна сторінка