Пошук по сайту


Протокол засідання Комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти Громадської ради при Міністерстві культури України

Протокол засідання Комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти Громадської ради при Міністерстві культури України

Протокол засідання Комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти Громадської ради при Міністерстві культури України.

12 квітня 2016, 16.00 – 18.00

м. Київ, вул.. І. Франка, 19

Міністерство культури України,

Кімната № 102
Присутні: члени та експерти Комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти – 8 осіб (додаток №1), секретар Громадської ради при Міністерстві культури Костіна Н.М., гості - Петрикова Оксана та гості із республіки Нігерія.
Порядок денний:


 1. Інформація про проект листа щодо підтримки Законопроекту №3822 ((щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)".

 2. Інформація щодо організації Круглого столу «Національний культурний продукт».

 3. Інформація щодо моніторингу проблематики бібліотек окремих районів м. Києва.

 4. Інформація про підготовку Круглого столу з питань громадської діяльності в міжнародному аспекті.

 5. ІншеСлухали:

Бондаренко А. зачитав проект листа до голови Верховної ради України та голів депутатських фракцій щодо підтримки законопроекту №3822 від 27.01.2016 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) ».
Вирішили:

Підтримати проект листа.
Слухали:

Стебельська О. запропонувала організувати Круглий стіл з питань підтримки національного культурного продукту
Вирішили:

Організувати Круглий стіл із зазначеної проблематики 29 квітня цього року в «Укрінформі».
Слухали:

Ломачук Д. запропонував організувати поїздку по бібліотеках Києва з метою ознайомлення з нагальними проблемами закладів.
Вирішили:

Організувати такі поїздки у другій половині квітня за участі членів комісії .
Слухали:

Шатунов В. запропонував організувати круглий стіл з питань формування громадянського суспільства в Україні та вивчення досвіду європейських країн.
Вирішили:

Організувати Круглий стіл із зазначеної проблематики в «Укрінформі» орієнтовно в другій половині травня цього року.
Інше:

Гості з Нігерії розповіли присутнім про досвід розбудови громадянського суспільства в їхній країні.
Голова Комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти

СТЕБЕЛЬСЬКА О. С.

/підпис/

Заступник голови - секретар Комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти

БОНДАРЕНКО А. І.

/підпис/


ДОДАТОК №1
Члени та експерти комісії, що були присутні на засіданні Комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти Громадської ради при Міністерстві культури України 30 вересня 2015.

Члени комісії:


 1. Стебельська Олена Стефанівна (голова)

 2. Бондаренко Андрій Ігорович (заступник голови-секретар)

 3. Горенко Лариса Іванівна

 4. Ломачук Дмитро Федорович

 5. Стогній Олена Михайлівна

 6. Хрустальова Галина Павлівна

 7. Шатунов Віктор Антонович


Експерти:

 • Садовенко Світлана Миколаївна


ДОДАТОК №2

Проект листа до голови Верховної ради України та голів депутатських фракцій щодо підтримки законопроекту №3822
Громадська рада при Міністерстві культури України звертається до Вас із проханням підтримати законопроект №3822 від 27.01.2016 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)".
Квотування радіоефіру є ефективним регуляторним механізмом культурної політики, що успішно застосовується в багатьох країнах Європи. Наприклад, у Польщі діє квота у 33% для музичного контенту польською мовою, у Франції – 40% французькою мовою, завдяки чому музична культура цих країн підтримується на високому рівні і, в той же час, зберігає свою самобутність і підтримує престиж цих країн у світовому співтоваристві.
Натомість в результаті недоліків чинного Закону України «Про засади державної мовної політики», згідно з яким телерадіоорганізації можуть «на власний розсуд» обирати мову мовлення, в українському радіо склалася ситуація, при якій частка україномовної пісенної продукції опустилася до рівня 4-5%, тоді як російськомовна складає близько 40%, а англомовна – понад 50%.
Такий розподіл не відповідає ані мовному, ані національному складу населення України, і відтак є дискримінаційним по відношенню до українців, частка яких в населенні України, згідно з даними перепису населення 2001 року, складає 77,8 %. Так невідповідність призводить до порушення права українських громадян на задоволення культурних і творчих потреб, а також порушення статті 10 Конституції України, що гарантує «всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».
Більше того, в умовах неоголошеної війни проти України, що її веде Російська Федерація як військовими, так і інформаційними методами, відсутність або брак україномовного продукту на радіо і телебаченні становить загрозу національній безпеці України. Не відчуваючи себе зануреними в український культурно-інформаційний простір, українські громадяни стають вразливішими до інформаційного та ідеологічного впливу сусідньої держави, і отже – вразливішими до сепаратистських або антидержавницьких закликів. Нагадаємо, що непідконтрольними в результаті трагічних подій весни-літа 2014 року виявилися саме ті регіони України, де українська мова мала найслабші позиції.
Зважаючи на викладене вище, просимо Вас підтримати законопроект №3822 від 27.01.2016 Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах). Водночас, закликаємо Вас до продовження роботи над законопроектами, що сприятимуть розвитку й функціонуванню української мови і в інших сферах суспільного життя, таких як телебачення, засоби масової інформації і книговидавництво, Інтернет та інформаційні технології, вища освіта тощо.
Голова Громадської ради при міністерстві культури України

Кожушко Б.В.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Протокол засідання Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької...
Присутні: члени Комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти – 7 осіб: Стебельська О. С, (голова), Бондаренко А.І. (секретар),...

Засідання громадської ради при районній державній адміністрації
Веде засідання: Киричок Ніна Петрівна – голова громадської ради при райдержадміністрації

Засідання: Киричок Ніна Петрівна – голова Громадської ради при райдержадміністрації
Громадської ради Теофіпольський районний осередок інвалідів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Інститут реабілітації...

Додаток №3. Пропозиції щодо доопрацювання Довгострокової стратегії розвитку культури
Проект Довгострокової стратегії розвитку культури у версії, опублікованій на сайті Міністерства культури у листопаді 2015 року потребує...

Управління культури І туризму хмельницької міської ради код єдрпоу 02231293
Закупівля даних послуг є необхідною для Централізованого опалення закладам культури міста на

Засідання громадської ради при районній державній адміністрації
Запрошені: В. Писарук, М. Корнійчук – представники від районної організації «Батьківщина»

Засідання громадської ради при районній державній адміністрації
Запрошені: перший заступник голови райдержадміністрації Вільшинський Петро Григорович, голова районної ради Лебединський Віктор Вікторович,...

Департамент освіти І науки полтавської
...

Засідання громадської ради при районної державної
Про результати соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку району за І півріччя поточного року

Н а к а з
Міністерству культури Автономної Республіки Крим, управлінням культури І туризму обласних, Севастопольської міськоїБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

pravo.lekciya.com.ua
Головна сторінка